OÜ Green Oval on asutatud 2003. aastal, kui kolm noort aktiivset sõpra lõid ettevõtte nimega Arvutipartnerid, mis hakkas pakkuma IT-ja sideseadmeid ning IKT-lahendusi ja-teenuseid .

Üks asutajatest, off-road entusiast ja maasturihuviline Kristjan Vaarmann, lõi 2004. aastal firma sees kaubamärgi Navigatsioonitehnika.ee, mille alt asus aktiivselt pakkuma GPS-seadmeid, kaarditarkvara ning navigatsioonilahendusi. Müüdi Garmin ja Magellan GPS-e. Oldi aastaid  APS-Info kaarditarkvara ametlik edasimüüja ja paigaldaja.

Aastatel 2004-2005 toetati TR-1 klassis võistelnud off-road võistkonda NAVIGATSIOONITEHNIKA:EE, mille piloodiks oli Kristjan Vaarmann.
Navigatsioonitehnika.ee kaubamärgi all tegutseti aktiivselt kuni 2007. aasta juunini,  pakkudes lisaks ka off-road lisavarustust.

2007 aasta suvel firma tegevus reorganiseeriti, mille järel Kristjan Vaarmann jäi teises ettevõttes tehtava palgatöö kõrvalt (mis sisaldas ka Land Roveritele varuosade müümist) passiivseks osanikuks ning teised osanikud jätkasid firma tegevust automaatika- elektroonika valdkonnas.

2013. aasta juunis omandas Kristjan Vaarman teiste asutajate osakud ja sai firma ainuomanikuks. Seatud äriplaanid Land Rover-itega tegelemiseks erinevatel põhjustel aga ei käivitunud ja paljud oma ideed ning plaanid sai realiseeritud palgatöötajana teises ettevõttes.

2020. aasta kevad tõi kaasa koroona-pandeemia ning firma asutaja seniselt palgatöölt koondamise.
Selline muudatus lõi eeldused ettevõtte taaskäivitamiseks..Aprillis muudeti firma nimi, maist alustati taaskäivitamise protseduure ja juba 1.juunist algas aktiivne äritegevus ning kogutud teadmiste ja kogemuste varal asuti paljusid 7 aasta tagused ideid ellu viima. Sõlmiti edasimüügi ja varuosade maaletoomise lepingud.

2023. aastaks ollakse järgmiste tootjate või kaubamärkide maaletoojad, volitatud edasimüüjad või distribuutorid:
* Santana ja Iveco Massif - originaal varuosad
* Allmakes 4x4 – Land Rover varuosad ja lisavarustus ning tarvikud
* Britpart – Land Rover varuosad ja lisavarustus ning tarvikud
* Maer AllTerrain Solutions – Land Rover raamid, raami osad ja keredetailid
* DDS Metal – Land Rover raami osad ja keredetailid ning varuosad
* YRM Metal – Land Rover raami osad ja keredetailid ning varuosad
* Safety Devices – Land Rover turvapuurid ja komponendid
* Ashcroft Transmissions – Land Rover veermiku ja käiguosa sõlmed ning detailid
* GMB - Land Rover keredetailid ja lisavarustus
* MUD UK – Land Rover lisavarustus, tarvikud ja varuosad
* Revotec – Land Rover jahutusüsteemide komponendid ja lahendused 
* L.O.F. - Land Rover  siduri- ja piduridetailid, komplektid ning varuosad
* Euro 4x4 Parts – maasturite lisatarvikud ja varuosad

FIRMA AJALUGU